اخبار و مقالات

خوشرنگ بپوشید

وقتی صحبت از یک استایل شیک مردانه می‌شود همه به یک دست کت و شلوار مشکی و پیراهن سفید فکر می‌کنند و کمتر کسی لباس‌های رنگی را در ذهن خود می‌آورد. اما آقایان تا پایان عمر محکوم به پوشیدن لباس‌های سیاه و سفید و خاکستری ساده نیستند و انواع طرح و رنگ در لباس‌های مردانه نیز قابل استفاده است.

خوشرنگ بپوشید

وقتی صحبت از یک استایل شیک مردانه می‌شود همه به یک دست کت و شلوار مشکی و پیراهن سفید فکر می‌کنند و کمتر کسی لباس‌های رنگی را در ذهن خود می‌آورد. اما آقایان تا پایان عمر محکوم به پوشیدن لباس‌های سیاه و سفید و خاکستری ساده نیستند و انواع طرح و رنگ در لباس‌های مردانه نیز قابل استفاده است. اگرچه بیشتر آقایان شناخت کاملی از رنگ‌ها و طرح‌ها ندارند اما طرح و رنگ در لباس‌های مردانه می‌تواند تاثیر چشمگیری داشته باشد و آن را از حالت تکراری خارج کرده و شخصی کند. 
 
قبل از به کار بردن رنگ در لباس‌های مردانه روی رنگ‌های خنثی تمرکز کنید
 
فرقی نمی‌کند اگر بخواهید یک کمد لباس جدید از نو برای خودتان بسازید یا این که قصد داشته باشید کمد لباس فعلی خود را بازبینی و اصلاح کنید، در هر صورت ابتدا باید تمرکز شما روی رنگ‌های خنثی مثل سفید و مشکی و خاکستری و ... باشد. ترکیب لباس‌های کمد خود را مثل یک پیتزا در نظر بگیرید، در واقع رنگ‌های خنثی نقش خمیر و پنیر این پیتزا را ایفا می‌کند و رنگ‌های دیگر مثل قارچ و گوشت و سس پیتزا هستند و هیچ پیتزایی را نمی‌توان یافت که مواد روی آن از نان و پنیرش بیشتر باشد! کارشناسان مد و لباس مردانه در یک نمودار ساده درصد لباس‌هایی را که شما باید در کمد خود داشته باشید بر اساس رنگبندی به این شکل دسته بندی کرده‌اند. اگر نگاهی اجمالی به این نمودار داشته باشید درخواهید یافت که رنگ‌های غالب در ترکیب کمد لباس شما باید سیاه، سفید، خاکستری، سرمه‌ای و خانواده آبی، قهوه‌ای و خاکی و خانواده زیتونی باشد. این رنگ‌ها بیشتر هماهنگی را در ترکیب با رنگ‌های دیگر دارند و شما در پیدا کردن لباس‌هایی که ترکیب استایل شما را کامل کند و به آن‌ها بیاید مشکلی نخواهید داشت.
بر اساس این نمودار ۲۰ درصد از لباس‌های شما باید سفید باشد، ۱۸ درصد در رنگ‌های خانواده خاکستری، ۱۴ درصد سرمه‌ای، ۱۳ درصد مشکی، ۱۲ درصد از خانواده آبی و ۱۰ درصد نیز باید از خانواده قهوه‌ای باشد. ۲۳ درصد باقیمانده را نیز از رنگ‌های دیگر مثل خانواده سبز و زرد و بنفش و قرمز و نارنجی انتخاب کنید. با رعایت این نسبت‌های رنگی شما می‌توانید کاربرد رنگ در لباس‌های مردانه را آغاز کنید.